fbpx
Yasal ADres
2 views

Tasfiye, Şirket Kapama, Şirket Tasfiyesi Nedir?

Şirketinizde işler planladığınız gibi iyi gitmiyorsa, bazı maddi zorluklar yaşıyorsanız veya hissedarlarınızla bir takım sıkıntılar veya anlaşmazlıklar yaşıyorsanız bu nedenle birlikte devam edemeyeceğinizi düşünüyorsanız veya şirketinize harcamakta olduğunuz zamanın verimsiz olduğunu düşünebilir veya kendi verimli hissetmiyor olabilirsin, şirketinizi kapatmak seçeneklerden biri olabilir. Tasfiye, şirketlerin kapanış işlemine denir.

Şirket tasfiyesi olarak da adlandırılan şirket kapatma işi, senin ve şirketin için en doğru kararlardan bir tanesi olabilir. 

Tasfiye, bir şirketin herhangi bir nedenle faaliyetine son verilmesi ve hesaplarının kapatılması işlemidir. Bu durum Şirketin Tasfiyesi ya da Şirketin kapatılması olarak adlandırılmaktadır. 

Tasfiye işlemi başlatıldıktan sonra şirketler ‘tasfiye halinde’ ibaresini alarak (Örnek: Tasfiye Halinde Deneme Ticaret Limited Şirketi gibi) tasfiye sonuna kadar tüzel kişilikleri ile ticaret unvanlarını kullanmaya devam edebililer. Tasfiye halindeki şirketin temsili ve idaresi tasfiye memurları tarafından gerçekleştirilirken şirket organlarının yetkileri ve tüm gayesi de tasfiye dolayısı ile sınırlandırılır. Tasfiye işlemi sonucunda da şirketlerin ilgili sicilleri silinir, tüzel kişilikleri sona erer ve faaliyetlerine son verilerek hesapları kapatılır.

Şirket tasfiyesi genelde finansal zorluk yaşayan şirketler tarafından tercih edilir. Bu tür durumlarda hali hazırda finansal zorluk içindeyken kullanılabilecek en avantajlı seçenek sanal ofis ve yasal adres hizmetidir.

Şirket Tasfiyesi’nde Yasal Adres Hizmeti 

Şirket tasfiyesi ya da şirket kapama sürecinde artık finansal bir kazanç beklentisi olmayacağından sadece yükümlülükleri yerine getirme gerekliliği olduğundan asgari düzeyde gider oluşması en önemli noktadır. Bu nedenle Open Up Office’in tasfiye halinde şirketler için sunmuş olduğu yasal adres hizmeti fırsatını kaçırmamak, tasfiye halindeki şirketler için vazgeçilmezdir. 

Yasal Adres Hizmeti’nin Avantajları

Tasfiye süreçlerinde şirketlere bazı kurye, kargo, posta ve en önemlisi tebligatlar yapılmaktadır. Bu belge ve tebligatların atlanmaması ve teslim alınması gerekmektedir. Alınmaması durumunda süreç sekteye uğrayacaktır. Bu süreci sekteye uğratmamak için şirketinizin bulunduğu ofis, dükkan, iş hanı ya da herhangi bir iş yerinize gereksiz yere kira ödemekte ayrıca bu tebligatları takip etmesi için personel çalıştırmak şirket kapatmak isteyen kişiler için anlamsız külfet olacaktır. Bunun yerine Open Up Office olarak sanal ofis şeklinde sunulan yasal adres hizmetine sahip olmanız durumunda sizin kargo, kurye, posta ve tebligatlarınız teslim alınır, siz bilgilendirilirsiniz. Böylelikle, tasfiye halindeki şirketiniz için kira, elektrik, su, aidat ve personel masrafı gibi maliyetlerden kaçınmış olursunuz.

Yukarı
Sizlere en iyi hizmet deneyimini sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız.
Sohbete Başla
Yardımcı olalım mı?
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabiliriz?