fbpx
2 views

Sanal Ofis Limited Şirket Kuruluşu

Sanal Ofis içinde pek çok hizmeti barındıran bir kavramdır. Bu hizmetler özellikle girişimciler için iş hayatında vazgeçilmez imkanlar ve kazançlar yaratır.

Öncelikle limited şirketin tanımını yapmak gerekirse; 6762 Sayılı TTK gereği; 503. maddesinde iki ya da daha fazla gerçek veya tüzel kişi tarafından; ticaret unvanı altında kurulan, ortakların sorumluluğu koymaya taahhüt ettikleri sermaye ile mahdut ve esas sermayesi muayyen olan şirkettir. Ancak yeni düzenleme ile beraber, limited şirketlerin yalnızca tek ortağı olabilmektedir. En fazla ortak sayısı ise 50 olarak belirlenmiştir. En az 10.000TL sermaye taahhüdü gerekmektedir. Bunun yanı sıra, pay sahibi olacakların 25TL’den daha fazla yatırmış olması gerekmektedir.

Limited şirket kurmak için gereken belgeler ise kısaca; dilekçe, Kuruluş Bildirim Formu, Noter Tasdikli Sözleşme, İkametgah Belgesi, Oda Kayıt Beyannamesi, Sermayenin Yatırıldığına Dair Dekont, şirketin tescil edileceği yasal adres ile yapılan Kira Kontratı olmaktadır.

Limited şirket kuruluş aşamasında çeşitli zorunlulukların yerine getirilmesi gerekmektedir. Bunların başında ticaret unvanını seçmek gelmektedir. Bunun yanı sıra; seçilen ticaret unvanını ve imzaya yetkili şahısların unvanının altına atacakları imzalarını notere tasdik ettirmeleri, sermayenin on binde dördü oranındaki tutarı Rekabet Kurumu’nun hesabına yatırmaları, biri asıl olmak üzere üç nüsha şirket ana sözleşmesini 15 gün içinde şirketin faaliyet gösterdiği alanlarda yetkili olan ticaret sicili memurluğuna tescil ettirmek ve noter tasdikli imza beyannamesini teslim etmek gerekmektedir. Bunun yanı sıra  TTK’nın 511. maddesinde ifade edilen bilgileri içeren kayıt beyannamesini ticaret sicili memurluğuna teslim etmek de gerekmektedir. Limited şirketi kurmak için diğer önemli hususular ise; Ticaret Sicili Tüzüğü 29. maddeye göre düzenlenecek olan taahhütnameyi ticaret sicili memurluğuna teslim etmek ve  Şirket kurucularının gerçek kişi olması durumunda onaylı nüfus cüzdanı sureti ile ikametgâh ilmühaberlerini ticaret sicili memurluğuna teslim etmektir. Vergi ve sosyal güvenlik kaydı için şirket kuruluş dilekçesi formunu ticaret sicili memurluğuna iletmekle beraber işletmenin faaliyet gösterdiği bölgedeki yetkili olan ticaret odasına veya ticaret ve sanayi odasına kaydolmak da gerekmektedir.  İşletmenin ve ticaret unvanının tescil edildiğini gösteren ilanı Türkiye Ticaret Sicili Gazetesinde yayımlatmak gerekmektedir.

Şirket kuruluşunuz için sanal ofis kullanmanız durumunda ofis yatırımı yapmadan, risk almadan, stopaj ve aidat giderleri ödemeden işinizi yaparsınız en önemlisi zaman kazanırsınız.

İstanbul’un hem Anadolu yakasında hem Avrupa yakasında lokasyonları bulunan Open Up Office’in yasal adres hizmetini şirket kuruluşunuz için tercih etmeniz durumunda diğer sanal ofis hizmetlerinden; yasal adres, toplantı odası, posta kargo yönetimi, hazır ofis, telefon yanıtlama ve sekreterlik hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz

Yukarı
Sizlere en iyi hizmet deneyimini sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız.
Sohbete Başla
Yardımcı olalım mı?
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabiliriz?