fbpx
Sanal Ofis
1 view

Sanal Ofis İşletmeniz İçin Uygun mu?

Modern dijital çağda, geleneksel ofis yapısı fikrini atmanın zamanı gelmedi mi?

Birçok startup, kobi ve işletmenin şirket yapısı hantallıktan çıkıyor ‘yalın’ çalışma yöntemini benimsiyor. Günümüzde ve bu çağda işleri için gerekli olmayan ofislerde, daha az zaman ve para harcanması anlamına geliyor.

Birçok işletme, son birkaç yıldır teknolojiyi benimsedi, ofislerde kağıt kullanımını kaldırdı. Ve evden, uzaktan çalışmayı seçen personelinin lehine çalışmak için günlük işe gidip gelmeleri ortadan kaldırarak işleri bir adım daha ileri götürdü.

Peki şimdi olabildiğince ofis dışında, uzaktan çalışarak her birimizin  farklı düşünmesinin zamanı gelmedi mi? Son yıllarda sanal ofis hizmetlerinin gördüğü ilgiye karşılık  büyüme oranına bakıldığında, birçok durumda cevap EVET!

Sanal Ofis kullanmanız, zamanınızın büyük bir kısmını işinize ayırarak  zaman alan tüm ofis işlerinden kurtulup, özgür, üretken olacağınız ve işinize daha fazla zaman ayıracağınız günler yaşayabilmeniz anlamına gelir. 

Sanal Ofis Kullanmanın Faydaları

Sanal ofis hizmeti seçerek elde edilebilecek çok değerli faydalar vardır. Önceden kurulmuş bir ofisiniz varsa, sanal ofis hizmeti kullanmaya geçmenin mevcut personelinizin motivasyonunu bozabileceğinden endişe duyabilirsiniz.

Dikkate alınması gereken şey, konvansiyonel ofisinizden kurtulmak ve çalışanlarınızın evden çalışmasına izin vermek, ofis kiralama maliyetlerinde binlerce lira maliyetin  yanı sıra ,sabit giderler (Elektrik, su, aidat v.s) BT altyapısı ve diğer yardımcı programlarla ilgili maliyetlerden tasarruf etmenizi sağlamaktır.

ABD’de Stanford Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırma, şirketlerin sadece evden çalışmalarına izin vererek çalışan başına 2.000 $ tasarruf edebileceğini buldu. 

Sanal Ofis kullanımlarında sizin ofiste olmanıza gerek yoktur. Çünkü şirketiniz adına gelen gönderileriniz profesyonel personeller tarafından teslim alınıp muhafaza edilir. Gelen evrak/ kargo hakkında e-posta ile bilgi verilir. Talep etmeniz durumunda gönderileriniz istenilen adrese kargo yolu ile iletilir  Gelen telefon çağrılarınız  şirketiniz  adına profesyonel olarak yanıtlanır tarafınıza yönlendirilir, meşgul olduğunuzda e-posta yolu ile  detaylı bilgiler yetkililere iletilir. 

Sanal ofis hizmetlerini kullanmanın temel avantajlarından biri hiçbir bürokratik işlemle uğraşmadan, bütün motivasyonunuzu kendi işinize harcamak olacaktır.

Örneğin, işletmeniz hızla büyüyorsa, işletmenizi daha büyük ofislere taşımak zorunda kalabilirsiniz. taşıma maliyetlerinin yanısıra ihtiyaçlarınızı karşılamak için yeni iş yerinizde yeni bir IT altyapısı kurmak,  elektrik, su, boya, aidat, internet, alarm sisteminin genişletilmesi veya değiştirilmesi, daha yüksek işletme sigortası maliyetleri vb. Bunlar yerine, geleneksel ofisinizden kurtulup daha fazla üretip, daha az maliyetli Sanal Ofis kullanabilirisniz..

Planlarınızı uygulamaya koymak

Sanal Ofis kullanmaya  karar verdiniz. O zaman bir eylem planı hazırlamanın zamanı geldi.

Nereden başladığınıza bağlı olarak, yüzleşmeniz gereken büyük değişiklikler olabilir. Evden veya kiralanmış bir çalışma alanından çalışan bir girişimci için bu kolay olacaktır çünkü  bir ofisiniz hiç olmadı. .

Bununla birlikte, önceden kurulmuş bir işletme için kurumsal bir etki yaratacaktır. 

Personeliniz varsa iş görevlerini nasıl yerine getireceğine dair bir geçiş planı hazırlayın. Ofis ile ilgili herşeyi bize bırakın.

Hangi hizmetler dahildir?

Mesai saatlerinde bağımlı olmak zorunda olmayacağınız bir ofis, prestijli plazalarda kurumsal bir adres, Tüm gönderilerinizin teslim alınması ve yetkililere yönlendirilmesi, şirketinize gelen çağrıların profesyoneller tarafından kurumsal şekilde yanıtlanması, tüm hizmetlerin tek bir faturada yer alması. Görüşmelerinizi yapabileceğiniz toplantı odaları kullanımı, Bireysel çalışmak isterseniz paylaşımlı ofis alanları kullanımı. 

İşletme imajınızı geliştirin

Mevcut bir ofisi olmayan işletmeci  veya girişimci için, sanal ofisinizin parmaklarınızın ucunda olması, size profesyonel olarak kişisel asistan hizmeti almanızı sağlayacak, şirket imajını güçlendirmeye gerçekten yardımcı olacaktır.

Özellikle B2B pazarına girmek istiyorsanız, birçok mikro işletme sahibinin hedef kitlesi tarafından ciddiye alınmanız  zor olabilir. Çoğu büyük şirketi, işinizi büyük bir ekiple  yapmanıza rağmen, sizinle çalışmaya ikna etmek zor olabilir.

Bununla birlikte, çağrılarınızı alıp mesajlarınızı iletmek için kendi profesyonel kişisel asistanınız gibi sanal ofisleri kullandığınızda işinize daha profesyonel bir görüntü verir. Bu, ihtiyacınız olan her şey olabilir.

Open Up Office’in eksiksiz sanal ofis paketi ile İstanbul’un Anadolu yakasında ve Avrupa yakasında bulunan lokasyonlarımızla ve kişisel asistan hizmetlerimizle birlikte iş hayatının yükselen yıldızı olun. 

Yukarı
Sizlere en iyi hizmet deneyimini sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız.
Sohbete Başla
Yardımcı olalım mı?
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabiliriz?