fbpx
1 view

Son yıllarda gelişen teknolojiyle birlikte değişen iş modellerinin, çalışma ortamlarını da direkt etkilediğini söyleyebiliriz. Home office, freelance gibi çalışma stillerinin dışında artık iyice duymaya başladığımız bir çalışma ortamı daha var: sanal ofis. Çalışma saatleri ve ortamının iş verimliliğini doğrudan etkilediğini düşünürsek, çalışanların ihtiyaçlarının da ne kadar önemli olduğu gözler önüne serilmiş olur. Özellikle kolektif çalışma gereken işler için evden çalışma biraz daha geri planda kalmaya başlamıştır. Fakat yeni bir girişim veya şirket kurulumu söz konusuysa? Burada sanal ofislerden destek almak çok ama çok yerinde bir hamle olabilir.

Sanal ofisler nasıl bir hizmet verirler?

Sanal ofisler, bireylere veya işletmelere tam olarak profesyonel çözümler sunan yapılar olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle kurumsallaşma yolundaki işletmeler, sanal ofislerin gerçek adres ve sekretarya hizmetinden faydalanarak müşterilerine çok daha elleri dolu ve rahat bir şekilde sunumlarını yapabilmektedirler. Sanal ofislerinden aldıkları telefon numaraları ile müşterileri ile bir ‘iş hattı’ üzerinden iletişime geçen iş sahipleri, aynı zamanda bu numaradan sanal ofis tarafından sağlanan sekreterya hizmetinden de faydalanabilmektedirler. Bunun yanında dilerlerse müşterilerine sanal ofislerinde sadece kendilerine tahsis edilmiş, başta internet ve çay-kahve gibi ikramlar olmak üzere her türlü ayrıntısı düşünülmüş ofis alanlarında da ağırlayabilmektedirler. Aynı zamanda çağımızın iletişim çağı olduğu düşünülürse, faks ve yazışma adresi olarak bu ofislerin değerlendirilebilecek olması da bir başka avantaj olarak bize yarar sağlamaktadır.

Peki bir sanal ofis ile nasıl çalışabiliriz?

Öncelikle, ihtiyaçlarınız ve bütçenize uygun bir sanal ofis araştırmanız gerekir. Gerektiğinde bu ofisi kullanacağınızı da düşünürsek, sanal ofisinizin lokasyon olarak da beklentilerinize cevap vermesini beklemek en doğal hakkınız olacaktır. Bunun yanında sanal ofisinizin size sunduğu avantaj ve paketleri incelemeniz gerekir. Bunun haricinde, en önemli ayrıntı olarak sanal ofisler ile sadece aylık veya yıllık bazda kontrat imzalayabilirsiniz. Bu da size daha gerçekçi bir iş ve zaman planı yapma olanağı sağlayacaktır. Özetle; herkes için hedefleri doğrultusunda çalışacağı bir sanal ofis bulunması mümkündür.

Share
Yukarı
Sizlere en iyi hizmet deneyimini sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız.
Sohbete Başla
Yardımcı olalım mı?
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabiliriz?